עיקבו אחרינו

הצטרפו לקהילה שלנו בפייסבוק וקבלו מידע עדכני, אמין וברור בתחום גידולי הידרו.

הידרופוניקה TV

גידול הידרופוני של קנאביס מניב רווחים של מיליארדים. מסע בין חוות הקנאביס בישראל.

גידול הידרופוני השקיה

פתרונות השקיה אוטומטיים מבית BLUMAT

מערכת הידרופונית בשיטת NFT

זה קורה אחת לכמה זמן, אבל זה בהחלט קורה בעולם הגידול ההידרופוני. מדי פעם אנחנו מתוודעים אל חברה שאנחנו מוצאים לנכון להקדיש לה ולפיתוחים שלה כתבה אחת שלמה. אחת החברות הנדירות האלו היא החברה האוסטרית BLUMAT, ובעברית: בלומאט. לחברה הזו יש פתרונות השקיה מעניינים מאוד שמעוררים עניין והד בקרב מגדלים הידרופוניים בכל העולם, ועל הפיתוחים המעניינים שלה נתרכז בכתבה הבאה. אהה, והכי חשוב, המוצרים של חברת BLUMAT ניתנים לרכישה גם כאן אצלנו בישראל.

יחידת בלומאט – Unit

המוצר הראשון שנדון בו הוא ה-UNIT של חברת בלומאט. יחידה זו למעשה מבוססת על חיישן קרמי פרי פיתוח החברה שעובד בצורה עצמאית ונחשב למתאים מאוד עבור גידולים הידרופוניים ביתיים. ניתן לשים את היחידה באדניות ובעציצים. יחידה זו פועלת מכוח היניקה של שורשי הצמחים והיא עובדת כך:

כאשר השורשים זקוקים למים, החיישן מופעל ובתורו מפעיל את המערכת. בצד השני של החיישן יש מיכל של מים, בקבוק מים או קנקן – מה שתרצו. כאשר עולה הצורך של השורשים בהשקיה, החיישן מתחיל לעבוד והמים שבמיכל מתחילים לחדור אל מצע הגידול באמצעות הקונוס הקרמי הייחודי.
חשוב לשים לב, אסור להזרים דשנים דרך הקונוס הקרמי כי הוא עשוי לסתום את היחידה כולה. עם ה-UNIT חשוב לדשן ולספק חומרי הזנה בנפרד מהמים.

מערכת TROPF

עוד המצאה גאונית מבית BLUMAT היא מערכת TROPF. למערכת זו יש בפועל לא פחות מ-12 חיישנים חכמים מחרסינה ובעזרת הגרביטציה הטבעית הם למעשה שולטים ומווסתים את זרימת המים אל בית הגידול של הצמח. לא מעורב כאן חשמל, מערכות השקיה מורכבות או מחשבים מתקדמים, רק כוח הטבע.

הגאונות של מערכת TROPF נעוצה בכך שהיא מעבירה את השליטה על צרכי המים אל הצמח עצמו ולא למכונות ומחשבים. החיישנים מחשבים את אחוזי ההתאיידות, את הטמפרטורה, את כמות עוצמת השמש והלחות וביחד עם הצמח מחליטים באם דרושה השקיה או לאו. החיישנים המיוחדים לא רק חשים את הסביבה כי אם גם מהווים את מקור ההשקיה, והם עושים זאת בטכניקת טפטוף. הם מטפטפים בקצב איטי ובכמות מדודה את כמות המים המדויקת הנדרשת לכל צמח. גם כאן יש קונוס קרמי והוא למעשה החיישן שכבר דיברנו עליו.

גם כאן כוח היניקה של מערכת השורשים הוא זה שמווסת את כמות המים ותהליך ההשקיה כולו. בתוך החיישן יש ממברנה שאחראית על פתיחה וסגירה של מעברי המים. כאשר המצע רוי מים, הממברנה נסגרת, כאשר המצע יבש, הממברנה נפתחת. במערכת זו כן ניתן לשלב דשנים, בניגוד ל-UNIT.

BLUMAT - השקיה אוטומטית

יתרונות מערכות ההשקיה האוטומטיות של חברת BLUMAT

  • יש כמה וכמה יתרונות לפתרונות ההשקייה האוטומטיים של חברת BLUMAT, בין היתר ניתן לציין את הבאים:
  • בפתרונות ההשקיה של חברת BLUMAT אין צורך בחשמל. המערכות והיחידות הן עצמאיות ואינן דורשות חיבור חשמלי או אנרגיה חשמלית. המערכות פועלות על שילוב בין כוח יניקה של הצמחים וגרביטציה לבין כוח החיישנים. מכאן, מדובר בפתרון מאוד חסכוני ואקולוגי.
  • פתרונות ההשקיה מבית היוצר של חברת BLUMAT הינם אוטומטיים. הם לא מחייבים את המגדל או הגנן להיות נוכח בכל השקיה והשקיה ומעניקים לו חיים שקטים, חופשיים והרבה זמן פנוי.
  • הפתרונות של חברת BLUMAT מאוד מתאימים לגננים הידרופוניים ביתיים.
  • הפתרונות שלהם קלים ליישום ואינם כרוכים בהתקנות מסובכות ומסורבלות.
  • את סל הפיתוחים של החברה ניתן ליישם בכל גידול: קנאביס, פרחים, בעציצי נוי, באדניות, לצורך גידול עצים קטנים ועוד.
  • הפתרונות של החברה מאפשרים לצמחים לקבל את כמות המים הדרושה להם בדיוק, לא טיפה יותר ולא טיפה אחת פחות. וזה מצוין לא משנה איך תסתכלו על זה. זה טוב לצמחים שלא צפויים להיות מוצפים ביותר מדי מים או לסבול מחסך במים. וזה טוב לסביבה, כך שאנחנו לא מבזבזים יותר מדי מים.
  • אפשר להצמיד לכל צמח חיישן עצמאי כך שגם אם מגדלים מספר סוגים של צמחים או צמחים בשלבי התפתחות שונים – כל צמח וצמח מקבל את כמות המים המדויקת הדרושה לו.