עיקבו אחרינו

הצטרפו לקהילה שלנו בפייסבוק וקבלו מידע עדכני, אמין וברור בתחום גידולי הידרו.

הידרופוניקה TV

גידול הידרופוני של קנאביס מניב רווחים של מיליארדים. מסע בין חוות הקנאביס בישראל.

גידול הידרופוני חממות וחדרי גידול כללי

מהם היתרונות של אוהל גידול?

אוהל גידול

מגדלים ביתיים כבר בחרו בפתרון האופטימלי לגידול צמחים. לפניכם כל היתרונות של שימוש באוהלי גידול

אחד הפתרונות היעילים והנוחים בתחום ההידרופוניקה הוא אוהל גידול. מדובר במעין חממה אטומה וקטנה יחסית שניתן להכניס לביתכם, היוצרת תנאי גידול אופטימליים לצמחים. באמצעות אוהל גידול ניתן לשלוט בתנאי הטמפרטורה, האור והלחות. כך ניתן להבטיח שהצמח יגדל כראוי ויהיה בריא. הוא מתאים למחזורי גידול מלאים של הצמח – מהיותו זרע ועד שהוא צומח לחלוטין. אז בין אם אתם מגדלים צמחי תבלין, ירקות, פרחים או קנאביס, הנה לפניכם כמה סיבות מדוע כדאי לכם להיעזר באוהל גידול לצמחים שלכם.

אוהל גידול אינו תופס מקום

מציאת מרחב לגידול צמחים יכול להיות אתגר גדול. במיוחד אם אתם גרים באזורים עירוניים ואין לכם שטח חקלאי. אוהל גידול מאפשר לכם לגדל את הצמחים בתוך הבית שלכם, מבלי שתזדקקו אפילו לחדר מיוחד עבורו. ישנם אוהלי גידול קטנים ברוחב של 60 סנטימטר, עם עומק של 60 סנטימטר ובגובה של 140 סנטימטר. הממדים האלה מאפשרים לכם להציב את אוהל הגידול כמעט בכל פינה בבית. כך שאין צורך למצוא מרחב גדול עבור הגידולים שלכם.

אוהלי גידול אינם תלויים באקלים הטבעי

חקלאים המגדלים צמחים בגידול חוץ נתונים לחסדי האקלים הטבעי. כך שבזמן שישנן סופות, גשמים חזקים או חמסין, הצמחים והגידולים עלולים להינזק ולנבול. לעומת זאת, חלל גידול מאפשר לכם לגדל את הצמחים שלכם ללא תלות באקלים. אתם שולטים בתנאי הסביבה – בטמפרטורה, באור ובלחות. הוא כולל מד טמפרטורה, תאורה מלאכותית, מאווררים והוא אטום לגמרי לחדירה או יציאה של אור כאשר הוא סגור, כך שאתם יכולים לגדל את הצמחים שלכם בכל ימות השנה.

אוהל גידול
קרדיט תמונה: Gurugardener

אוהל גידול מונע חדירה של ממזיקים

החיסרון הגדול של גידול חוץ הוא ההתמודדות עם מזיקים. ישנם חרקים רבים אשר ניזונים מהצמח ועלולים לגרום לאובדן הברק והצבע שלו, לפגוע בו ולהוביל להתנוונות של הגידול. בין המזיקים הנפוצים ניתן למנות את כנימת עש הטבק, כנימה קמחית, אקרית אדומה וזבובי תסיסה. הפתרון לכך הוא לגדל את הצמחים שלכם באוהל וכך להגן על הצמחים שלכם מפני חדירתם של מזיקים. בנוסף לכך, מכיוון שאין חשש למזיקים, ניתן לחסוך כסף רב על חומרי הדברה.

אוהלי גידול מפחיתים ריחות

אם החלטתם לגדל צמחי קנאביס, אתם בוודאי יודעים שהצמחים משחררים ריחות שלא ממש ימצאו חן בעיני השכנים שלכם. למרבה השמחה, אוהל גידול כולל מערכת עם מכשיר לטיהור אוויר. מכשיר זה מסנן את הריחות של הצמחים וכך מפחית באופן משמעותי את הפצת הריח.

אוהל גידול חוסך במים

אוהל גידול מאפשר לכם למחזר את המים בהם אתם משקים את הצמחים שלכם ולעשות בהם שימוש חוזר. המים נשארים באותה מערכת, כך שניתן לבצע בקרה על כמות המים באופן יעיל ביותר ולחסוך במים.

אפשרות למנוע הפצת מחלות מצמח לצמח

בגידולים חקלאיים רגילים ישנה תמיד סכנה שאחד הצמחים יחלה ואז ידביק את הצמחים האחרים. לעומת זאת, באוהל הצמחים מוכנסים לתוך תאים נפרדים. כך, כשאתם מבחינים שאחד מהצמחים חולה, התא הנפרד מאפשר לכם לבודד את הצמח משאר הצמחים ואין חשש להדבקה.

שליטה על כמות הדישון והתזונה

בגידולי חוץ, הצמחים מקבלים תזונה הן מהאדמה והן מהדשן. פעמים רבות הצמח מקבל כמות גבוהה מדי של חומרי הזנה שפוגעת בבריאות הצמח ומהווה הוצאה כלכלית גדולה. תשמחו לדעת שאוהל גידול מאפשר לכם לשלוט באופן מדויק בחומרי הדישון והתזונה שמקבלים הצמחים שלכם. כך שהצמח יקבל את כמות הדשן האופטימלית עבורו.

מערכת האתר

צוות הכותבים של מגזין הידרופוניקה מגיש לכם מידע עדכני, אמין וברור מעולם הגידול ההידרופוני.

קריאה מהנה!

להגיב

הקליקו כאן כדי להגיב