עיקבו אחרינו

הצטרפו לקהילה שלנו בפייסבוק וקבלו מידע עדכני, אמין וברור בתחום גידולי הידרו.

הידרופוניקה TV

גידול הידרופוני של קנאביס מניב רווחים של מיליארדים. מסע בין חוות הקנאביס בישראל.

גידול הידרופוני

פרח נתתי לנורית, והיא עישנה אותו: מדריך קצר לגידול קנאביס

פעם, לפני הרבה שנים גברים חיזרו אחרי נשים עם שוקולד משובח או איזו קופסת בונבוניירה. מאוחר יותר בנים השיגו את תשומת ליבן של נשים עם זר פרחים צבעוני. לא מזמן בנים משכו בנות על ידי פריטה עלי גיטרה חשמלית, והיום? היום אפשר להתקרב לנשים עם פרחים, אבל לא פרחים כמו ורד, נרקיס או נורית, אלא עם פרחי קנאביס. 

אז איך מגדלים קנאביס בבית ומה צריך כדי להתניע גינת קנאביס הידרופונית קטנה בבית? על כך בדיוק נספר לכם בשורות הבאות. אז תעשו רשימה, צאו לרכוש את המצרכים הדרושים ובתוך זמן ממש ממש קצר תוכלו להשיג קנאביס נהדר ואת הבחור/ה הכי שווה בעיר.

על 4 יסודות בנויה תורת גידול הקנאביס

כמו כמעט כל צמח, גם גידול צמח הקנאביס נשען על 4 יסודות חשובים: מים, אור, אוויר ואדמה. כעת נפרט בהרחבה על כל אחד מהיסודות החשובים האלו.

אור ונורות לגידול הידרופוני של קנאביס

תאורה היא אחד היסודות הכי חשובים בגידול הידרופוני של קנאביס בבית. מאחר שהצמח גדל בבית, בחלל סגור, ואינו חשוף לאור הטבעי של השמש צריך לספק לו מקור אור שיחקה את אור השמש. האור מספק לצמח הקנאביס אנרגיה ובלעדיו הקנאביס לא יגדל. לכן, בעת גידול קנאביס בחלל סגור חשוב להבין שיש חשיבות לעוצמת האור. אפשר להשתמש בנורה אחת או שתיים, תלוי בכמות הצמחים ובפיזור של האור.

ניתן להשיג היום די בקלות בהידרו שופס נורות מקצועיות לגידול הידרופוני של קנאביס. ההמלצה היא על נורות לחץ גבוה (HPS). את התאורה יש למקם מעל הצמח כך שהוא מחד, יספק אור לכל חלקי הצמח אך מאידך – לא ישרוף את הצמח. כמו כן, יש לספק לצמח הקנאביס שעות תאורה קצובות, ולחלק את היממה לשעות תאורה ושעות חושך.

אפשר לרכוש אדמת שתילה רגילה ובה לגדל את צמחי הקנאביס

אדמה ומצעים לגידול קנאביס ביתי

גידול קנאביס בגינה הידרופונית כרוך ברכישת מצע. אפשר לרכוש אדמת שתילה רגילה ובה לגדל את צמחי הקנאביס. אך יש מצעים נוספים שבהם ניתן לשתול את הזרעים, ביניהם: מצע פרלייט, מצע סיבי קוקוס, מצע חימר ועוד. את המצעים הללו ניתן למצוא בהידרו-שופס או במשתלות. חשוב לשים לב שאתם רוכשים מצע אוורירי, לא דחוס ובעל יכולת ניקוז מצד אחד ויכולת תאחיזת במים, מצד שני.

מים, מים מים

מים אמנם לא צריך ללכת לקנות, יש לנו מהם יחסית בשפע בברזים, אך אם רוצים לספק לצמח הקנאביס ההידרופוני תנאי גידול אופטימליים, הרי שכדאי לנקות ולסנן את המים מן הלכלוך שהם אוספים בדרך עד שהם מגיעים לברז שלנו. רצוי לספק מים טהורים ונקיים עד כמה שניתן כי במים שאינם נקיים יש רכיבים שעלולים להזיק לצמח או כאשר הם יבואו במגע עם דשנים וחומרי הזנה הם יגרמו לתופעות שאנחנו לא מעוניינים בהם.

כשהמים לא נקיים, אנחנו לא יכולים להיות לדעת מה בדיוק מקבל הצמח שלנו, וזה לא מומלץ. יש היום אפשרות לרכוש מערכת אוסמוזה הפוכה למשל, שתדאג לטיהור המים. בעת הגידול יש לוודא כל הזמן שהמצע כל הזמן לח. את זה ניתן לבדוק עם האצבע שלנו. במידה והמצע אינו לח, יש להוסיף מים. כמו כן, יש לוודא שהמים יוצאים מחורי הניקוז, רק אז אנחנו יכולים להיות בטוחים שגם שורשי צמח הקנאביס קיבלו את מנת המים הדרושה להם.

גם אוויר ואוורור חשובים

גידול קנאביס בחללים סגורים דורש גם התייחסות למצב האוויר בחלל הגידול. צמחים, ממש כמו בני אדם, לא יכולים לפרוח ולשגשג ללא אוויר ואוורור. על כן, אם מגדלים קנאביס בחלל סגור הידרופונית חשוב לוודא שהצמח מקבל די אוויר. כדאי לדאוג לכך בעזרת מאווררים (המכוונים לעוצמה נמוכה יחסית), פתיחת חלון לעיתים ולוודא שיש בחלל סירקולציה מתמדת של אוויר. ללא אוויר הצמח פשוט ייחנק ויקמל.

גידול הידרופוני של קנאביס
מרגע שהזירעון נובט ומגיע לגובה של כ-3 סנטימטרים, אפשר להעביר אותו לגן ההידרופוני

גידול הידרופוני של קנאביס:

זרעים והנבטת קנאביס

ה-THC, כלומר החומר הפעיל בקנאביס נמצא בזרעי הנקבות. לכן כאשר אתם רוכשים זרעי קנאביס וודאו שאתם קונים ממין נקבי. חשוב להפריד בין זכרים ונקבות מאחר שהזכרים עלולים להשתלט על הנקבות. 

בהנחה שיש לכם זרעים אפשר להזניק את תהליך ההנבטה. את שלב ההנבטה של זרע הקנאביס אפשר לעשות ב-2 דרכים עיקריות, שתיהן טובות. אפשר לשים את הזרעים על מצע רדוד של מים ולהמתין שהם ינבטו. או שניתן לשתול את הזרעים בתוך אדמה ולשים אותם בחוץ. כך או כך יש להמתין שיצוץ זרעון קטן ולבן. מרגע שהזירעון נובט ומגיע לגובה של כ-3 סנטימטרים אפשר להעביר אותו לגן ההידרופוני ולשתול אותו במצע שבחרנו.

שלב שתילת הקנאביס

בוחרים עציץ גידול קטן בעל כושר ניקוז טוב וממלאים אותו במצע אדמה, כאשר זנב השורש צריך לפנות כלפי מטה, לכיוון המצע. שותלים ודואגים לא להדק יותר מדי את המצע על השתיל כך שהוא יוכל "לנשום" את האוויר, וגם אין לכסות את השתיל ביותר מדי אדמה פן הוא ייחנק. את הצמח שמבצבץ צריך למקם מתחת לתאורה.

צמח קנאביס בבית גידול קבוע

העברת צמח הקנאביס לכלי גידול קבוע

כאשר מבחינים בעלים שמתחילים לגדול על הנבטים מעבירים את שתיל הקנאביס אל בית הגידול הקבוע שלו. אפשר להעביר לאדנית גדולה, לעציץ או לכל כלי בעל כושר ניקוז טוב וחורי אוורור.

עוד מעט מסיימים: הבשלה, קטיף וייבוש

כאשר צמח הקנאביס הבשיל וסיים את מחזור הפריחה שלו אפשר להתחיל לייבש אותו. את הייבוש עושים בחלל חשוך, לח מעט ומאוורר. לאחר שהצמח התייבש יש לשמור את הפרחים בכלי אטום אליו אין כניסה של אוויר.

יגעת ומצאת תאמין

זהו, אחרי שעבדתם קשה הגיע הזמן להתרווח, לפתוח את הכלי האטום שבו שוכב לו פרח הקנאביס ופשוט להנות משאיפה מצמח קנאביס שאתם גידלתם במו ידיכם. בהצלחה!

מערכת האתר

צוות הכותבים של מגזין הידרופוניקה מגיש לכם מידע עדכני, אמין וברור מעולם הגידול ההידרופוני.

קריאה מהנה!

להגיב

הקליקו כאן כדי להגיב