עיקבו אחרינו

הצטרפו לקהילה שלנו בפייסבוק וקבלו מידע עדכני, אמין וברור בתחום גידולי הידרו.

הידרופוניקה TV

גידול הידרופוני של קנאביס מניב רווחים של מיליארדים. מסע בין חוות הקנאביס בישראל.

גידול הידרופוני מגזין

הכירו את QUICLONE – מכונת שיבוט של צמחי קנאביס

מכונת השיבוט האווירופונית מאפשרת לכם לשכפל את הזנים האיכותיים ביותר וכך להרחיב את היקף גידול צמחי הקנאביס. כל מה שאתם צריכים לדעת על המוצר המהפכני

עם התקדמות הלגליזציה במדינות שונות כמו קנדה וארצות הברית והתפתחות תעשיית הקנאביס הרפואי, עולה הצורך בגידול מהיר ורחב היקף של זנים איכותיים. חקלאים המעוניינים לשכפל זן מסוים של קנאביס ולהבטיח זנים איכותיים, נוהגים לבצע ייחור. ייחור הוא למעשה גזירת ענף מצמח האם המאופיין בגנטיקה טובה, ושתילתו מחדש על מנת לשכפל את הגנטיקה של הצמח.

לצערנו, לא תמיד הייחור מצליח מגדלים רבים מתמודדים עם שיעור תמותה גבוה של הצמחים, זאת בגלל היעדר מומחיות טכנית לגידול בהיקף נרחב, בשל טעויות שונות ותנאי גידול שאינם אופטימליים. הפתרון לכך הוא להשתמש במכונה חדשה הנקראת ״QUICLONE״ .

מהי מכונת ה-״QUICLONE״?

״QUICLONE״ זוהי מכונת שיבוט אווירופונית מסחרית ומהפכנית בעלת קיבולת ושטח גדולים, הכוללת תנאי גידול מבוקרים ואידיאלים לצמחים. בעזרת המכונה, חקלאי קנאביס המורשים יכולים לשכפל את הזנים האיכותיים ביותר בקנה מידה עצום, להגדיל את ההכנסות שלהם ולהבטיח את ההצלחה שלהם בענף הקנאביס.

היתרון הגדול בשיבוט הוא העקביות – אתם יודעים בדיוק אילו זנים תקבלו בתום הגידול ואין שום הפתעות או אכזבות. כך ניתן למזער סיכונים ולהבטיח גידול של זנים איכותיים ומשובחים. המערכת האווירופונית ״QUICLONE״ מספקת לכם שליטה ומעקב מרחוק על הגידול ומסייעת לכם לנהל באופן מדויק את תהליך השיבוט. בקרוב מכונת ״QUICLONE״ תגיע גם לישראל, וצפויה לשנות את האופן שבו החקלאים מגדלים את הקנאביס.

צילום: QUICLONE

מה כוללת מערכת ״QUICLONE״?

מכונת ״QUICLONE״ בנויה מפלדת אל חלד ומפלסטיק ABS המבטיחים חוזק ועמידות בפני קורוזיה וחלודה. כל מכונה מאפשרת לייצר 1392 שיבוטים של זן קנאביס. המכונה קטנה ושטחה הוא פחות מ-1.1 מ״ר, כך שניתן להניח בחממה כמה וכמה מכונות וכך להגדיל את הייצור. המערכת הייחודית המפזרת טיפות באורך של 100-150 מילימטר, מאפשרת לשיבוטים לספוג ביעילות חמצן וחומרים מזינים. על מנת להבטיח את איכות המים וכן להבטיח PH יציב, ״QUICLONE״ כוללת מיכל מים בגודל של 30 ליטר אותו ניתן לווסת.

כמו כן, במערכת ישנו מסנן UV חסכוני באנרגיה לצורך חיטוי ומסנן דיסק להסרת חלקיקים. במכונה ישנה תאורת LED ספקטרום בהתאמה אישית המעודדת צמיחת שורשים חזקה ובריאה, המשפיעה באופן חיובי על תפוקת הצמחים. בנוסף לכך, המכונה כוללת מערכת חילופי חום של טמפרטורת המים. המערכת יעילה וחסכונית ומבטיחה את הצלחת השיבוט בכל תנאי מזג אוויר – בחורף קר וגשום וגם בקיץ חם ולח במיוחד.

מעבר לכך, ״QUICLONE״ מספקת לכם נתונים עדכניים ישירות למייל שלכם או באמצעות סמס על תהליך גידול הצמחים שלכם. כמו לדוגמה, מידע על הזנים, טמפרטורת המים, תנאי התאורה ועוד.

תהליך השיבוט

״QUICLONE״ כוללת מגשים המיועדים להובלה והעברת השיבוטים במהלך שלבי החיתוך והשתילה. המגש מסייע לשמור על לחות השיבוט לפני השתילה. במגשים ישנם 87 צווארוני שיבוט אירופוניים מסודרים וחד פעמיים שאינם דורשים עיקור, הם מתכלים ואין צורך להסיר אותם בעת השתילה. בנוסף במגשים ישנה מערכת צינורות מתקדמת המונעת זיהום צולב ומאפשרת שתילת שורשים בטוחה.

כל שעליכם לעשות הוא להוציא את המגשים משקית הניילון, להניח את מגש הצווארונים על מגש ההשרשה ולהכניס את הייחורים לצווארונים. חשוב מאוד לוודא שצמח האם ממנו לקחתם את הייחור הוא צמח ממין נקבה ובמצב צמיחה. הסיבה לכך היא כמובן שצמח הנקבה הוא זה שמכיל את ריכוז ה-THC המבוקש לצרכני הקנאביס.

מערכת האתר

צוות הכותבים של מגזין הידרופוניקה מגיש לכם מידע עדכני, אמין וברור מעולם הגידול ההידרופוני.

קריאה מהנה!

להגיב

הקליקו כאן כדי להגיב