עיקבו אחרינו

הצטרפו לקהילה שלנו בפייסבוק וקבלו מידע עדכני, אמין וברור בתחום גידולי הידרו.

הידרופוניקה TV

גידול הידרופוני של קנאביס מניב רווחים של מיליארדים. מסע בין חוות הקנאביס בישראל.

בקרת אקלים חממות וחדרי גידול

הכירו את הבניין ההידרופוני החדש של חברת "פארמטק" לגידול מספוא

לחברת "פארמטק" (FarmTek) מוניטין בינלאומי בתחום האספקה לחקלאות בכל מה שנוגע למזון לחיות משק, ציוד לחקלאים, גידור, חממות, שקתות, אביזרי אחסון מזון לחיות, אסמים ועוד מיני עזרים לניהול חוות חקלאיות. מאז הקמתה בשנת 1979 היא נחשבת לשחק מרכזי בשוק זה כשהיא מציגה טכנולוגיות חדשניות, המצאות פורצות-דרך, מערך מחקר ופיתוח ענף ולא פחות חשוב מכך – מחירים הוגנים לקהל הלקוחות הנאמן שלה. החברה, שהחלה את דרכה כצוות של שני אנשים התפשטה והתרחבה אט אט מקונטיקט לאיווה שבארצות הברית עד שכיום יש לה כ-300,00 לקוחות בכל רחבי העולם.

ואם לא התרשמתם עד כה, אז רק לאחרונה החברה נבחרה על ידי מגזין אינק (Inc. magazine) לאחת מבין 500 החברות הנמצאות בצמיחה המהירה ביותר. את התואר הזה לא קטפה חברת "פארמטק" בטעות, היא פועלת כל העת לחקור ולבחון טכנולוגיות חדשות, לרבות שיטות הידרופוניות לגידול מסחרי של מספוא לחיות משק, עליה נרחיב ממש עכשיו.

בניין ייעודי לחקר גידול הידרופוני מסחרי של מספוא

לאחר שנים של מחקר ובדיקות שערכה למערכות גידול מספוא מסחרי חברת "פארמטק" הקימה בניין מיוחד במינו בעיר דייסוויל שבאייווה. הבניין נועד למחקר ולייצור של מספוא המגודל בשיטה ההידרופונית. המטרה שניצבת בפני חברת "פארמטק" היא למצוא דרכים לשפר את מערכת גידול המספוא הקיימת שלהם על מנת לספק ללקוחותיהם, בעלי המשקים, מערכת אופטימלית לגידול הידרופוני של מספוא לחיות המשק.

מספוא הידרופוני לחיות משק
מספוא הידרופוני לחיות משק

מה כל כך מיוחד בבניין החדש של חברת FarmTek?

בניין המספוא של החברה הוא בניין העשוי מתכת מבודדת, ויש בו הרבה מאוד מקום פנוי לייצור של מספוא בשיטה ההידרופונית. את הבניין הזה בנו מפאנלים של פּוֹלִיסְטִירֶן עם שכבות של פלדה מגולוונת. המאפיינים התרמיים של הבידוד המשולבים עם בקרת סביבה פשוטה יחסית, הופך את הפאנלים לאידיאלים לבניין לגידול מספוא. גודל הבניין הוא כ-63.5  סנטימטר רוחב וכ-203 סנטימטרים גובה, כך שניתן לגדל בו בקלות רבה מספוא בהיקפים גדולים.

נכון להיום כבר מיוצרים מדי יום ביומו, בתוך הבניין הייחודי הזה, קילוגרמים רבים של מספוא. כאשר החברה שמה דגש מיוחד על סביבת הגידול ההידרופונית בבניין הזה. הבניין מאובזר במערכת שמאפשרת לשמור על טמפרטורה הרצויה שנעה בין 21 מעלות צלזיוס לבין כ-24 מעלות צלזיוס לאורך כל ימות השנה ואף שומרת על רמות הלחות בבניין הנעות בין 60 אחוזים לבין 70 אחוזים. בנוסף, מותקן בבניין מתקן אוורור שמאוורר את הבניין במרווחי זמן קבועים של כחצי שעה.

חברת FarmTek רואה את העתיד ומעצבת אותו

אין ספק שחברת "פארמטק" היא פורצת דרך והבניין החדש והמרשים שהיא בנתה לגידול מספוא בשיטה ההידרופונית הוא ההוכחה לכך. אך היא לא היחידה בשוק. כבר היום ניתן למצוא חקלאים ובעלי משקים בכל רחבי העולם שמגדלים את המזון לחיות המשק שלהם בעצמם, עם או בלי מערכות הידרופוניות מתקדמות כגון זו שתביא אלינו ממש בקרוב חברת "פארמטק".

שיטת הגידול ההידרופונית כאן להישאר

שיטת הגידול ההידרופונית כובשת עוד ועוד חקלאים, גננים ביתיים ובעלי משקים ונראה שהיא ממש לא הולכת להעלם מן העולם, כי אם להפך. יש כל כך הרבה יתרונות לשיטת הגידול ההידרופונית עד שברור לכל שעל אף שמדובר בשיטת גידול עתיקת יומין היא גם שיטת הגידול החקלאי של העתיד. שיטת הגידול ההידרופונית מאפשרת גידול של תוצרת חקלאית לאורך כל ימות השנה, היא חסכונית במים ובקרקע, היא מבטיחה יבולים איכותיים וטעימים יותר כמו גם תשואות גדולות יותר והיופי בה שהיא ניתנת ליישום בכל מקום ובכל זמן.

אין זה פלא, אפוא, שאפילו חברת נאס"א האמריקנית בודקת ממש בימים אלו את האפשרות לגידול הידרופוני של מזון בתנאים המאתגרים הנמצאים אי שם למעלה, בחלל. זה גם יכול להסביר את התנופה המואצת ששוק הטכנולוגיות ההידרופוניות חווה בעשורים האחרונים.